I. Délvidék Fotópályázat 2018

MAFOSZ védnökséggel meghirdetett, papír alapú fotópályázat

A bajai Duna Fotóklub Egyesület nyilvános fotópályázatot hirdet, melyen részt vehet bármely hivatásos és amatőr fotós, foglalkozástól, életkortól, bel- és külföldi lakóhelytől függetlenül, kivéve a zsűri tagjait.

A pályázaton részt venni, kategóriánként legfeljebb 4 olyan papír alapú fotóval lehet, melyeket nem díjaztak egyéb magyarországi fotópályázaton és 2 évnél nem régebben készültek. Sorozatot nem fogadunk el. Egy fotó csak egy kategóriában nevezhető. Ugyanazon fotó színes és monokróm változata egy fotónak minősül. A nevezési lap kitöltésével és elküldésével a pályázó elfogadja a kiírás összes feltételeit.

Kategóriák:

A.     -  Kötetlen színes

B.     -  Kötetlen monokróm

Nevezés és a papír alapú fotók elküldése

Pályázni lehet tetszőleges fotográfiai technikával elkészített (archaikus, analóg, digitális) alkotással. A fotók egészén vagy egyes részein végzett digitális módosítások engedélyezettek. A hosszabbik oldal mérete 30 cm legyen. Paszpartuzott vagy kasírozott, keretezett képeket nem fogadunk el.

A fotók képoldalán semmiféle felirat, vízjel, embléma nem szerepelhet, amely a fotós kilétére utal. A papír alapú fotókat az alkotó által kitöltött és aláírt nevezési lappal együtt a következő postacímre kell elküldeni vagy személyesen eljuttatni: Duna Fotóklub Egyesület, 6500 Baja, Deszkás utca 7.  Ezen kívül kérjük a pályázati képeket digitális formában elküldeni, max. 1920 px szélességben, vagy max. 1080 px magasságban a következő e-mail címre:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

A fotók címének megadásakor a pályázó ne használjon számsort vagy értelmetlen betűsort, ne adja a „Cím nélkül” elnevezést a fotónak. Ügyeljen a helyesírásra, mert ez fog megjelenni a kiállítási képcímeknél és minden listában (zsűrizés, jegyzőkönyv, kiértesítés). Az e-mailben elküldött fotók fájlnevének tartalmaznia kell a nevezési lapon feltüntetett sorrendben a kép kategóriáját, sorszámát, az alkotó nevét, lakhelyét és az alkotás címét (Például: A1_Kovács_Béla_Bonyhád_Kilátó). Az elküldött papír alapú fotók hátulján is szerepelnie kell ugyanezen adatoknak. A képek szállítás közbeni sérüléseiért felelősséget nem tudunk vállalni. A kiírásnak nem megfelelő, valamint a beküldési határidő lejárta után érkezett fotók nem kerülnek a zsűri elé.

A zsűrizés menete többfordulós; első forduló igen-nem, második forduló 1–10-ig pontozás, harmadik fordulóban a pontozáskor az első 10 kép közül a zsűri tagjai – egymással megvitatva – döntenek a díjakról. A különdíjakat a zsűri ítéli oda az elfogadott képek közül kiválasztott alkotóknak. A zsűri döntése végleges és nem vitatható.

Amennyiben az alkotó igényt tart a fotók kiállítás utáni visszaküldésére, a nevezési lapon jelezheti, és a feltüntetett postai díj

fejében azokat 2018. szept. 30-ig visszaküldjük a pályázónak. A papír alapú fotókat a zsűrizés/vagy kiállítás után 2019. április 30-

ig megőrizzük. Ez idő alatt Baján, a Deszkás u. 7. szám alatt, egyeztetett időpontban (+36 309954976) az alkotók személyesen is

átvehetik. Ez után az át nem vett fotókat megsemmisítjük.

A zsűri tagjai:

Baán Katalin (E-MAFOSZ/b, MAFOSZ alelnök) Cegléd

Bedi Gyula (EFIAP, A-MAFOSZ/s, MFVSZ alelnök) Kalocsa

Kiss Imre (EFIAP/b, E-MAFOSZ/g) Pécs

Nevezési  díj:

Egy kategóriában:               2000  Ft.   vagy 7 €.

Mindkét kategóriában:         3000 Ft.   vagy 10 €.

Visszaküldés igénylése esetén ezen felül 1000 Ft postaköltség fizetendő.

A nevezési díjat személyesen vagy postai csekken a Duna Fotóklub Egyesület 6500 Baja, Deszkás u. 7. címre, illetve átutalással a Duna Fotóklub Egyesület bankszámlájára lehet befizetni: 10402513-50485157-55491001   (K&H Bank)

Banki utalás esetén, a megjegyzés rovatban kérjük feltűntetni: „Nevezési díj”, valamint a pályázó nevét és lakhelyét.

(Példa: Nevezési díj, Szabó Ákos, Tatabánya) Ennek hiányában az azonosítás és a nevezés elfogadása nem garantálható!

Díjak:

MAFOSZ plakett a legeredményesebb pályázónak.

A. kategória     I.  II. és III. helyezés: MAFOSZ érem,  tárgyjutalom

B. kategória     I.  II. és III. helyezés:  MAFOSZ érem,  tárgyjutalom

Különdíjak:

1 db  „A legjobb portré” különdíja  Oklevél,  tárgyjutalom

1 db  „A legjobb természetfotó” különdíja  Oklevél,  tárgyjutalom

Pályázati naptár:

Beérkezési határidő: 2018. június 22.

Zsűrizés: 2018. június 23 – 24.

Eredményhirdetés: 2018. június 29.

Díjátadó, kiállítás megnyitó: 2018. július 23-án Baján, 17 órakor a Turisztikai Központban.

A zsűri által díjazott és a kiállításra válogatott fotók jegyzékét a Duna Fotóklub Egyesület (www.dunafotoklub.hu) oldalán tesszük közzé június 29-én, illetve június 30-tól a nevezési lapon megadott e-mail címen minden pályázót értesítünk a zsűrizés eredményéről. Minden pályázónak a pályázati anyag válogatásából digitális katalógust küldünk.

A pályázó garantálja, hogy a beküldött fotók felett teljes mértékű szerzői jogokkal rendelkezik és személyiségi jogokat nem sért a pályamunkája. Az esetleges ebből eredő vitás ügyekben a kiírók és a szervezők felelősséget nem vállalnak, a jogi következményeket a pályázó viseli. A pályázó a fotók beküldésével hozzájárul, hogy – kizárólag a pályázat és a kiállítás népszerűsítése céljából - azokat a szervezők térítés nélkül felhasználhassák a szerző nevének feltüntetésével (katalógus, sajtó, TV, plakát, esetleg meghívó). A kiállításra bezsűrizett fotók digitális változata és a zsűrizés jegyzőkönyve a Duna Fotóklub Egyesület archívumába kerül, és honlapjukon legalább 5 éven keresztül visszanézhető, megtekinthető lesz.

Ide kattintva letölthető a NEVEZÉSI LAP és a PÁLYÁZATI KIÍRÁS.

További információk: +36 30/995-4976